CUPA IX CSM ARAD
From Sunday, December 10, 2017 9:00 am To Sunday, December 10, 2017 5:00 pm Arad, Romania
21Attendees 70Interested 0Declined Invite Friends

Ediţia a IXa Cupa C.S.M.Arad

1. Urmăreşte verificarea şi stimularea micilor judoka
Legarea unor prietenii între oraşele şi cluburile din ţară şi nu numai.
2. Data şi locul desfăşurării: 10.12.2017 Arad Romania.
Sala Sporturilor Piaţa Sporturilor 310182 Arad ROU.
3. Înscrierea: Un Judoka poate participa doar la o singură categorie de greutate. Înscrierea nominală trebuie făcută de către cluburi până la data de 6.12.2017.
4. Program de desfăşurare: Cupa CSM Arad:
Validarea şi controlul greutăţii U10 U12.
sâmbătă 9.12.2017 între orele 1419
duminică 10.12.2017 între orele: 79 la
Sala Sporturilor Victoria Arad.
ora: 910 tragerea la sorţi duminică
ora: 10 :00 începerea competiţiei. U10 U12.
5. Regulamentul de concurs este cel al F.R Judo.
U10: 20082009 sau mai mici
M: 2224273034384246465050
F: 22 242629323640444848.
timp de luptă la U10 este de 2 minute nu este golden scorla terminarea meciului egal arbitrul ia decizia
La categoria de vârstă U10 nu se admit tehnici de: sutemi waza shime waza kansetsu waza. Prima dată se avertizează iar a doua oară se penalizează cu hansokumake.
U12: 20062007.
M: 27303438424650556060
F: 26293236404448525757.
timp de luptă la U12 este de 200 minute iar pentru golden scor 100 minut. La categoria de vârstă U12 nu se admit tehnici de: shime waza kansetsu waza. Prima dată se avertizează iar a doua oară se penalizează cu hansokumake.
6. Premii pentru Cupa C.S.M.Arad :
Loc 1 medalie Loc 2 medalie Loc 3 medalie.
Pe echipe : Loc 1233 Cupe în ordinea punctajului
obţinut astfel: Nr. medalii de Aur Argint şi Bronz.
7. Profesorii antrenorii sau cei care însotesc sportivii la concurs sunt direct răspunzători de comportamentul şi de protecţia acestora pe tot timpul desfăşurării competiţiei organizatorii competiţiei declinânduşi orice responsabilitate în acest sens.
Dorin Drimbe Tel: 0727 187 179
Comitetul de organizare a Cupei C.S.M.Aradediţia 2017 urează mult succes în competiţie tuturor participanţilor